Ohýbání

Radbend - offline programování ohraňovacích lisů s plnou 3D simulací a kontrolou kolizí

Radbend je předním řešením v oblasti programování ohraňovacích lisů, které razantně zvyšuje jejich produktivitu. Je plně integrován s RADAN3D a umožňuje propojení se SolidWorks a Autodesk Inventor a poskytuje plnou 3D simulaci a kontrolu kolizí při procesu ohýbání. S využitím 2D nebo 3D geometrie Radbend automatizuje sled operací, jenž jsou ve firmách, které se zabývají tvářením plechů, obvykle prováděny velmi neefektivně ručně přímo na stroji, který místo aby ohýbal, stojí a čeká, než jej obsluha naprogramuje.

Externí příprava NC kódů pro ohraňovací lisy dramaticky zvyšuje produktivní čas využití ohraňovacího lisu a odstraňuje zbytečné prostoje z důvodu čekání na NC program. Programování spočívá v automatickém výpočtu pořadí ohybů, automatickém výběru potřebných nástrojů, výpočtu ohybové sekvence a poloh dorazových palců, simulaci ohýbacího procesu s detekcí kolizí, generování výstupů s postupem ohýbání a seznamem použitých nástrojů pro obsluhu lisu, a nakonec vygenerování NC kódu. Radbend výrazně zrychluje celý proces programování ohraňovacího lisu.
 
Modul Radbend je odpovědí na typické problémy, se kterými se výrobci potýkají v některých softwarech na tváření plechu, jako je například plná kontrola kolizí, díky které jsou eliminovány nákladné chyby ještě před zahájením výroby.
 
Podporovány jsou všechny hlavní výrobci ohraňovacích lisů, jako jsou Accurpress, Adira, Amada, Baykal, Byeler, Bystronic, Cincinnati, Durma, Edwards Pearson, Finn-Power, LVD, Pullmax, Safan, Trumpf, Yawei a mnoho dalších.
 
RADAN Radbend Image

RADAN Radbend

Radbend is completely integrated with RADAN 3D and extends RADAN’s ‘Total Solution’ concept to include offline programming of a comprehensive range of press brakes.
RADAN 3D Image

RADAN3D

RADAN3D is a high performance and versatile 3D modelling package designed to make sheet metal design and engineering assembly modelling simple.