Nexnet logo

 

 

 

NEXNET, a.s. poskytuje služby v oblasti prodeje a technické podpory CAD/CAM aplikací. Naším cílem je nabídnout zákazníkům komplexní služby od prodeje po školení, technickou podporu, konzultace či technologický audit.

Nabízíme softwarové produkty společností Hexagon AB, divize Manufacturing Intelligence (dříve Vero software), a Ansys - softwary ALPHACAM, EDGECAM, CABINET VISION, NCSIMUL, RADAN, SpaceClaim Engineer, VISI a WORKXPLORE. K těmto produktům zajišťujeme kompletní servis včetně lokalizace, technické podpory a školení. 

NEXNET, a.s. spolupracuje s předními dodavateli CAD technologií a výrobci CNC strojů. Abychom mohli být co nejblíže našim zákazníkům, máme rozsáhlou síť obchodních a smluvních partnerů po celé České republice i na Slovensku.

Kanceláře NEXNET, a.s. máme v Brně, Kroměříži, Uherském Brodě a Zlíně. Zázemí obchodního oddělení se nachází v Kroměříži, centrum technické podpory naleznete ve Zlíně.

V roce 2007 byla na Slovensku založena pobočka NEXNET SK, s.r.o. Máme tak velmi blízko ke slovenským zákazníkům. Ve vedení této pobočky jsou zkušení odborníci v oblasti CAD/CAM aplikací.

Snažíme se naše služby neustále zdokonalovat, těšíme se na další výzvy a věříme, že vám budeme nadále silným a spolehlivým partnerem.

 

Historie společnosti NEXNET, a.s.

Společnost NEXNET byla založena v roce 1998. Cílem zakladatelů bylo vytvořit tým specialistů, kteří dokáží díky vysokému nasazení, know-how, zkušenostem a úzké spolupráci se zákazníky implementovat internetové technologie dle jejich nejnáročnějších požadavků. Během krátké doby se našimi zákazníky a partnery staly např. firmy IBM ČR, Český Telecom, Datec Czech Republic, MELZER a celá řada dalších.

Výsledkem této spolupráce byl vývoj úspěšné platformy pro tvorbu obsahu na internetu – systému WebInfo, který byl oceněn na Invexu v roce 2000. Firma byla v prosinci roku 2000 transformována na NEXNET, a.s.

V roce 2003 byla založena divize CAD/CAM, která se začala zabývat prodejem, distribucí a technickou podporou CAD/CAM softwaru EDGECAM. Nejprve formou úzké spolupráce s firmou Proper - Ing. Jiří Košek, který byl distributorem systému EDGECAM od roku 1990. Díky vynikajícím obchodním výsledkům, profesionální technické podpoře a široké uživatelské základně jsme již o rok později, v roce 2004, podepsali přímou smlouvu s vývojářem EDGECAMu, firmou Planit z Velké Británie. NEXNET, a.s. je tak od září 2004 přímým distributorem EDGECAMu v ČR a SR a stává se nejúspěšnějším partnerem Pathtrace v ČR a SR. Smlouva byla podepsána v pražském hotelu Moevenpick na Mezinárodní konferenci EMEA.

V roce 2006 jsme se stali Master distributorem Planit pro Českou a Slovenskou republiku, což pro nás znamená velkou zodpovědnost především vůči zákazníkům, pro které se snažíme neustále zlepšovat úroveň technické podpory a služeb.

V roce 2011 proběhla fúze společností Planit a Vero Group a softwary EDGECAM, ALPHACAM, RADAN a CABINET VISION jsou dále vyvíjeny pod názvem společnosti Vero software.

V květnu 2012 uspořádala společnost Vero Group v Lisabonu svou dosud největší konferenci distributorů z celého světa v návaznosti na loňskou fúzi společností Planit software a Vero Group, díky které vznikl celosvětově největší vývojář CAM software a třetí největší CAD/CAM dodavatel na světě. Během konference se konala galavečeře, během níž bylo uděleno několik ocenění v různých kategoriích za výjimečné výsledky za fiskální rok 2011/2012. Večer vyvrcholil udělením nejprestižnější ceny za vynikající obchodní výsledky a úspěchy VERO CEO Business Excellence Award, a to společnosti NEXNET, a.s. Generální ředitel VERO Group (CEO), pan Richard Smith, komentoval udělení tohoto ocenění: „NEXNET je jedním z nejúspěšnějších obchodních partnerů společnosti VERO Group, je pro nás jednou z firem, která se podílí na vývoji aplikací, které zahrnula do svého produktového portfolia. NEXNET je velmi dynamická firma, která i v době globální krize investovala do svého rozvoje a do nových technologií. NEXNET je jedním z našich klíčových partnerů a představuje pro nás příklad úspěšné spolupráce na té nejvyšší úrovni nejen z hlediska vývoje, ale i po stránce obchodních výsledků.“

V roce 2014 se VERO Group spojila se společností Hexagon, světovým lídrem nejen v oblasti snímačů, softwaru a autonomních řešení. Naše softwarová řešení tak výrazně posílila divizi Manufacturing Intelligence a díky spojení těchto dvou společností vznikají nové příležitosti v podobě společného vývoje a propojení produktů pro ještě efektivnější a produktivnější výrobu.