Profilování

Radprofile – modul pro programování pálicích a řezacích strojů na zpracování plechu

Radprofile je modul RADANu vyvinutý pro programování pálicích a řezacích strojů. RADAN pomáhal programovat již první pálicí stroje uváděné na trh a nyní úspěšně programuje tisíce řezacích a pálicích strojů po celém světě. Jde o vysoce automatizované softwarové řešení pro řezání laserem, plazmou nebo vodním paprskem. Integruje celý proces od tvorby geometrie, tvorby cenové nabídky, skládání na tabule, tvorbu a přiřazení technologie, umístění zápalů, pořadí pálení, výpočtu přejezdů a zvedání hlavy s ohledem na bezpečnost a vyhýbání se kolizím, až po generování NC kódu, tvorbu reportů a propojení s MRP a výrobními systémy.

Radprofile podporuje technologie vašich strojů, jako jsou řezání, značení, odpařování fólie, pulzní řezání, malé, střední a velké kontury, zpomalení v rozích, řezání bez zvedání hlavy – flycut, předpropaly apod.
 
Radprofile automaticky umisťuje zápaly a optimalizuje přejezdy tak, aby vždy odjížděl od vypáleného kusu a zabránil kolizím hlavy s dílem, který by se mohl vzpříčit. Software také může automaticky optimalizovat pořadí pálení v závislosti na akumulaci tepla v řezané tabuli, aby zabránil nebo omezil riziko deformace materiálu tabule. Může také vyhodnocovat riziko vzpříčení vypálených dílců podle toho, na kolika roštech leží a rizikové dílce barevně zvýraznit.
 
Radnest rozšiřuje funkčnost modulu Radpunch o vysoce efektivní skládání dílů, které výrazně zvyšuje procento využití tabule a generuje úspory času i materiálu ve výrobním procesu. Algoritmus vyhodnocuje přesný tvar dílce, vypočítá nejlepší možné vyskládání a také kontroluje, zda byl vyskládán správný počet dílců oproti požadovanému počtu.
 
Radtube je CAD/CAM software pro programování pálicích a řezacích strojů na zpracování trubek a profilů.
 
Radm-ax je špičkový CAD/CAM software vyvinutý speciálně pro programování 5osých řezacích a pálicích strojů využívaných ve všeobecném strojírenství, automobilovém a leteckém průmyslu.
 
Radcombi je modulem systému RADAN, který do jedné licence integruje možnost programovat jak pálicí, tak děrovací stroje. Tento kombinovaný modul dostupný za zvýhodněnou cenu umožňuje zákazníkovi programovat všechny své děrovací, laserové, plazmové, vysekávací a kombinované obráběcí stroje z jediné licence CAD/CAM systému Radan.
 
Všechny moduly pro profilování jsou nezávislé na typu stroje a podporují všechny hlavní výrobce, jako jsou Adira, Adige, Amada, Balliu, Bystronic, Cincinnati, Cutlite, CY Laser, Hankwang, LVD Strippit, NTC, Mazak, Mitsubishi Electric, Prima Industrie, Prima-Power, Salvagnini, Strippit, Trumpf a mnoho dalších.
 
RADAN Essential Profile Image

RADAN Essential Profile

Essential profile provides the perfect CAM solution if you are planning to utilise your current CAD investment. It cost effectively provides your operators with the World Class RADAN CAM solution they require to reduce lead times.

 

RADAN Radprofile Image

RADAN Radprofile

Radprofile brings advanced CNC profiling to the RADAN family. Combining sophisticated technology with a high level of automation, Radprofile delivers maximum productivity for your engineering staff and machine tools.
RADAN Radnest

RADAN Radnest

Radnest is a highly efficient nesting package that enhances either Radpunch or Radprofile. Incorporating fully generalised nesting that analyses the true shape of components.
RADAN Radtube Image

RADAN Radtube

Radtube is an industry leading Laser CAD/CAM system for rotary and multi axis cutting machines developed specifically for tube cutting and manipulation industry.
RADAN Radraft

RADAN Radraft

Radraft provides users with a comprehensive drafting solution for drawing preparation and all 2D geometry manipulation. With many advanced features and an easy-to-use graphical interface, Radraft is flexible and cost effective.
RADAN 3D Image

RADAN3D

RADAN3D is a high performance and versatile 3D modelling package designed to make sheet metal design and engineering assembly modelling simple.
RADAN Radview DNC Image

RADAN Machines

Click here to see a list of supported Machines